Бізнес звільнять від перевірок «пожежників»: Рада ухвалила закон
Цікаво, що законопроект у першому читанні схвалили ще у червні 2020 року і більше двох років він «лежав» у Раді.
«Це важливий перший дерегуляційний крок, який давно просив бізнес. Навіть пам’ятаю ту зустріч з промисловим комітетом СУП ще у 2019 року, коли домовились вносити цю ініціативу.
Якщо система запрацює ефективно, то ми і далі будемо її розширювати на інші види ризиків та категорії бізнесів.
Всі ці новації добровільні. Як для бізнесу, так і страхових.
Механізм дуже простий:
- отримуєш аудит пожежної безпеки (він не тягне за собою обов’язку виправляти недоліки)
- отримуєш з цим аудитом страхування
- повідомляєш ДСНС про наявність страхування
- на період дії договору про страхування звільняєшься від планових пожежних перевірок», — зазначив перший заступник голови Комітету ВР Ярослав Железняк.
У свою чергу, як повідомив голова Комітету Данило Гетманцев, йдеться про заміну перевірок пожежників страхуванням ризиків підприємств з середнім та високим ризиком пожежної небезпеки.
«Законопроєкт передбачає звільнення підприємства із середнім та/або незначним ступенем ризику від проведення планових перевірок техногенної та пожежної безпеки за наявності полісу страхування відповідальності», — зазначив він.
Зокрема передбачено, що у разі наявності у суб’єкта господарювання із середнім та/або незначним ступенями ризику (крім підприємств, установ, організацій державної та комунальної форм власності, а також суб'єктів господарювання, у користуванні яких є об’єкти підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об’єкти та об’єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного чи санітарно-епідеміологічного характеру) чинного договору страхування відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам внаслідок надзвичайних ситуацій, небезпечних подій, у тому числі пожеж та аварій на території та/або об’єктах нерухомості, укладеного відповідно до вимог цієї частини (далі – договір страхування відповідальності), планова перевірка такого суб'єкта не здійснюється протягом дії такого договору, але не більше:
6 років поспіль – щодо суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику;