Режим тримання під вартою має враховувати стан здоров’я ув’язненого: ЄСПЛ

Режим тримання під вартою має враховувати стан здоров’я ув’язненого: ЄСПЛ

Автор: Надія Гришанова, провідний юрист-аналітик

Медичні потреби ув'язненої особи повинні враховуватися відповідною узгодженою терапевтичною стратегією, яка здатна належним чином реагувати на такі потреби.

Відповідне рішення ухвалив Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Епуре проти Румунії» (№ 73731/17), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Куліца Епуре, який страждав від епілепсії і мав діагноз легка та помірна розумова відсталість, був засуджений за зґвалтування і з 2014 року відбував покарання до 8 років обмеження волі. Протягом цього часу до нього був застосований найсуворіший режим ув'язнення у в'язницях.

Умови тримання в одній з установ протягом двох з половиною років стали підставою для звернення Епуре до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, скаржився на те, що застосований до нього тюремний режим був несумісним з його психічним станом. Він не отримував належної медичної допомоги для свого психічного захворювання. Також йому не був наданий помічник для особистого догляду на постійній основі, як цього вимагав його стан здоров'я.

Суд у Страсбурзі, оцінивши обставини справи, констатував порушення конвенційних гарантій у зв'язку з нездатністю органів влади впровадити та забезпечити узгоджену та відповідну терапевтичну стратегію, здатну належним чином реагувати на медичні потреби заявника.

У зв'язку із цим високі судді присудили Епуре 3 тис. євро відшкодування завданої моральної шкоди.

Источник

975
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...