Рада перенесла підвищення податків для ФОП, передбачені законом про підвищення податків
Підвищені податки для фізичних осіб-підприємців будуть діяти з 1 січня 2025 року.
Як відомо, закон про «історичне» підвищення податків набув чинності 1 грудня. Цей закон № 4015-ІХ п (законопроект 11416-д) передбачає підвищення ставки військового збору до 5%. Закон також встановлює обов’язок сплати 1% військового збору для платників податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, а саме, для фізичних осіб-підприємців III групи та юридичних осіб III групи.
Також передбачено встановлення військового збору для ФОП — платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% розміру мінімальної зарплати.
У середу, 4 грудня, Верховна Рада проектом закону № 9319 внесла зміни до Податкового кодексу, згідно з якими підвищені податки для фізичних осіб-підприємців будуть діяти не з 1 жовтня, а з 1 січня 2025 року.
Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, саме в цьому документі була правка, за якою передбачається, що запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців набуде чинності з 1 січня 2025 року, а не «заднім числом» з жовтня, як це було передбачено податковим законом № 4015-ІХ п (законопроект 11416-д).
Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев пояснив, що до другого читання доопрацювали такі норми:
- для резидентів Дія Сіті зі статусом стартапів — скасували норму про незастосування пільгової ставки ПДФО 5% та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів Дія Сіті, якщо кількість таких людей у резидента Дія Сіті становить менше 9. Водночас передбачили «запобіжник проти зловживань» — якщо стартап не виконав критерії до завершення другого року перебування у статусі резидента Дія Сіті, то треба буде доплатити ПДФО та ЄСВ;
- звільнення від оподаткування ПнВК благодійної допомоги, наданої резидентами Дія Сіті на користь ЗСУ;
- скасування актів наданих послуг для гіг-спеціалістів;
- посилення «антикритеріїв» резидентства Дія Сіті на період дії воєнного стану та післявоєнний період;
- усунення деяких редакційних неточностей профільного Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».
Нагадаємо, «Судово-юридична газета» аналізувала, хто та як платитиме військовий збір та інші податки.
Також у податковій службі роз’яснили окремі норми закону щодо підвищення податків.
А ще ми писали, що нотаріуси будуть подавати податковій не податковий розрахунок, а лише відповідну інформацію про посвідчені договори, тому вони не набудуть статусу податкових агентів.