Кабмін схвалив законопроект про примусове позбавлення права користування земельною ділянкою для будівництва військових споруд

Кабмін схвалив законопроект про примусове позбавлення права користування земельною ділянкою для будівництва військових споруд

На засіданні уряду схвалено законопроект, що передбачає примусове тимчасове позбавлення права користування земельною ділянкою для будівництва та утримання військових споруд.

Уряд пропонує врегулювати порядок примусового тимчасового позбавлення права користування земельною ділянкою
для
будівництва і утримання військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. Відповідний законопроект було схвалено під час засідання Кабміну 15 жовтня.

Так, пропонується запровадити як захід правового режиму воєнного стану можливість примусового тимчасового позбавлення права користування земельною ділянкою – обтяження у вигляді позбавлення власника та землекористувача права користування земельною ділянкою або її частиною, що перебуває в приватній власності для будівництва та утримання військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд за умови наступного його припинення чи проведення викупу чи примусового відчуження земельної ділянки чи її частини.


Також передбачається визначення особливостей примусового тимчасового позбавлення права користування земельною ділянкою або її частиною, складання акта про примусове тимчасове позбавлення права користування, порядок прийняття рішення про припинення примусового тимчасового позбавлення права користування земельною ділянкою або її частиною або про її викуп.

Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо користування земельними ділянками, необхідні для будівництва та утримання військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд в умовах правового режиму воєнного стану» передбачає зміни до Земельного кодексу України, законів «Про правовий режим воєнного стану», «Про передачу, примусове відчуження чи вилучення майна за умов правового режиму воєнного чи надзвичайного стану».


Після схвалення урядом проект буде внесено до парламенту.

Нагадаємо, 11 жовтня на підпис Президенту України направлено закон, яким забороняється оскарження до суду примусового вилучення землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», Верховна Рада 21 серпня ухвалила закон, яким встановила порядок примусового відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області. Ідеться про законопроект 9549, який підтримали 228 депутатів.

За новим законом про ухвалене рішення щодо підготовки матеріалів для примусового відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна Закарпатська обласна державна адміністрація протягом 5 днів повідомляє власників об'єктів, які передбачається відчужити.


При цьому належним підтвердженням повідомлення власника земельної ділянки, будинку про те, що їх збираються примусово вилучити, вважатиметься також і день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого чи зареєстрованого місця проживання.

У разі якщо протягом 45 днів з дня набрання чинності рішенням Закарпатської ОДА від власника земельної ділянки чи іншого об'єкта нерухомого майна не надійшла заява про надання згоди на продаж такого майна, Закарпатська ОДА може ухвалити рішення про примусове відчуження земельної ділянки, іншого об'єкта нерухомого майна.

У законі також записали, що оскарження до суду або адміністративного органу рішень Закарпатської ОДА про підготовку матеріалів для примусового відчуження земельних ділянок, іншого нерухомого майна, про примусове відчуження не допускається.


Уповноваження Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що норма про заборону оскарження таких дій до суду є шокуючою.

До парламенту було внесено низку постанов, щоб скасувати голосування за цей закон. Проте 11 жовтня вони не набрали достатнього кількості голосів.

Таким чином, закон спрямований на підпис Президенту.

Водночас не виключено, що Президент накладе на нього вето.

Автор: Наталя Мамченк

Джерело

16:40
120
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...