Кабмін розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься послуга “муніципальна няня”

Кабмін розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься послуга “муніципальна няня”

Аналіз нових потреб громадян, викликаних повномасштабним вторгненням, показавши, що послуга “муніципальна няня” стає дедалі актуальнішою — внутрішньо переміщені особи потребують більше години для трудоустроювання та інтеграції в нових громадах, велика кількість закладів дошкільного освіти зачиняються.

Джерело

Відповідно до оновленої Постанови, розширюються категорії дітей, на які поширюватиметься послуга, а саме:

— діти до 3 років внутрішньо переміщених осіб (які не мають тяжких хвороб);
— діти до 6 років, які потребують додаткового догляду (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до 3 років);
— діти до 6 років, у кого один із батьків є особою з інвалідністю І чи ІІ групи (раніше — це діти віком до 3 років);
— діти до 6 років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільного освіти (наприклад, території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей).

Важливою зміною є саме той факт, що право на послугу “муніципальна няня” отримують внутрішньо переміщені особи та особи, які разом із дітьми проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільного освіти. Таким чином усуваються бар'єри у доступі батьків до роботи та економічної незалежності, а дітей — до отримання належного догляду та розвитку. Це один із аспектів, передбачених планом Мінсоцполітики у межах виконання Національної стратегії створення безбар'єрного простору в Україні, яку ініціювала Перша леді Олена Зеленська.

Орієнтовний середньомісячний розмір відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” у 2024 році відповідно до постанови КМУ № 68 складає 7 100 гривень.

Дія Постанови поширюється на годину дії воєнного стану протягом трьох місяців, після його припинення чи скасування.

135
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...