Уряд розробив план дій з відновлення деокупованих територій.

Уряд розробив план дій з відновлення деокупованих територій.

План формувався на живому досвіді – у процесі активного звільнення українських міст та сіл протягом останніх 2 місяців. За цей час Координаційний штаб з питань деокупованих територій, який очолює Ірина Верещук, сформував алгоритм першочергових дій.

«Коордштаб доручив Мінреінтеграції розробити план дій органів державної та місцевої влади під час деокупації. Також ми отримали доручення Прем'єр-міністра України нормативно врегулювати питання життєдіяльності деокупованих територій. Наразі маємо готовий проект плану, і сподіваюся, що на наступній неділі він уже буде прийнятий Правительством», – розповіла Ірина Верещук.

У проекті — 168 заходів, які забезпечуватимуть відновлення звільнених регіонів.

Ключові напрямки:

● відновлення діяльності місцевої влади, територіальних підрозділів органів державної влади;

● відновлення казначейського обслуговування;

● організація надання медичної, соціальної, інших видів допомог, виплати пенсій;

● відновлення інфраструктури: електро-, газо- та водопостачання;

● забезпечення населення харчовими продуктами та ліками;

● забезпечення правопорядку.

Головними виконавцями визначені військові адміністрації або органи місцевого самоврядування, оскільки саме вони краще знають потреби та ситуацію в кожному з випадків.

«Ми опублікуємо план дій одразу після його ухвалення. Щоб усі побачили і мали такий путівказ: і місцева влада та мешканці на ДОТ, і міжнародні гуманітарні організації, що нам допомагають, і наші співвітчизники, які поки що перебувають на тимчасово окупованих територіях. Всі побачити: українська влада має план, як будуть відновлюватись території після звільнення», – зауважила Ірина Верещук.


Джерело

92
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...