“Уряд праці” про виплати: черги, прописка, процедура схвалення

“Уряд праці” про виплати: черги, прописка, процедура схвалення

Процедура

Коли можна подавати заявку на отримання гуманітарної допомоги. Раніше було можна подавати заднім числом. Чи можливо це на сьогоднішній день?

На отримання першої гуманітарної допомоги можна податись у тому місяці, коли заявник прибув до Чеської Республіки. Для її отримання необхідно надати дійсний паспорт і візу тимчасового захисту.

У разі другої та подальшої виплат людина вже має довести, що її сукупні доходи, соціальне та майнове становище не дозволяють забезпечити основні життєві потреби протягом поточного календарного місяця. Іншими словами – їй не вистачає грошей на харчування, одяг, ліки тощо.

Гуманітарну допомогу не можна просити заднім числом. На практиці це означає, що заяву потрібно подавати завжди в тому місяці, коли сукупні доходи, соціальне і майнове становище не дозволяє заявнику забезпечити собі основні життєві потреби. Тобто у вересні за вересень, у жовтні за жовтень тощо.

Під штрих-кодом у додатку, а також на сайті Центру зайнятості написано: “Подайте заяву на отримання гуманітарної допомоги в електронному вигляді через додаток або у будь-якому контактному офісі Центру зайнятості Чеської Республіки, залежно від місця Вашого фактичного проживання“.

Але на практиці у Празьких контактних офісах Центру зайнятості відмовляються приймати українців. Натомість, їх одразу відправляють на Голешовіцький ринок, де потім формуються довгі черги.

Чому контактні офіси у Празі не приймають українців, незважаючи на те, що, згідно з вищевказаним, мали б?

Столиця у цьому плані є винятком. Враховуючи той факт, що саме до Праги прибувала і прибуває найбільша кількість громадян України із тимчасовим захистом, Центр зайнятості ЧР створив для них спеціальний пункт, де люди оформлюють усі питання стосовно гуманітарної допомоги.

Пункт розрахований тільки на цю групу людей, які отримують максимально можливий сервіс. Інформацію про даний пункт новоприбулі громадяни України отримують одразу у KACPU [центрах допомоги українцям – ред.].

Працівники Центру зайнятості надають послуги у спеціальному пункті одразу в двох залах, позначених номерами 29 і 27. Наразі Центр зайнятості посилив штат, і клієнтів щоденно обслуговують два десятки стійок у залі № 29.

У залі № 27 працюють два відділення Чеської пошти, де заявники можуть оформити Мобілний ключ eGovernment. З використанням цього ключа, люди вже не мусять ходити до відділень Центру зайнятості особисто, але можуть подавати заявки онлайн з компʼютера або мобільного телефона.

У режимі поза сезоном канікул, працівники Центру зайнятості надають послуги українцям із тимчасовим захистом на 24 стійках – задіяні три десятки працівників та одинадцять волонтерів. Щодня працівники Центру зайнятості обслуговують сотні і тисячі клієнтів.

Метою всіх вищезазначених заходів є спроба ліквідувати черги. Хоч українці з тимчасовим захистом і можуть оформити все у електронному вигляді – інформацю про це люди отримують одразу після прибуття до Чехії – вони все одно воліюють вирішувати питання особисто і приходять до відділення Центру зайнятості особисто, у великій кількості.

Якою методикою керуються працівники Центру зайнятості при прийнятті рішення про право на отримання гуманітарної допомоги? Якими є критерії та процедури прийняття рішень? Наразі ситуація виглядає так, що занадто велику роль у прийнятті рішень відіграє людський фактор і ситуація у відділенні.

Центр зайнятості Чехії є адміністративним органом і, як такий, завжди діє відповідно до чинного законодавства, яке чітко визначає, на яких умовах виникає право на гуманітарну допомогу, і що заявник повинен підтвердити. Так само Центр зайнятості діє і щодо інших клієнтів та інших програм. Водночас Центр зайнятості Чеської Республіки керується також методичними вказівками вищого адміністративного органу, тобто Міністерства праці та соціальних справ.

Житло

Людям відмовляють у виплатах гуманітарної допомоги через реєстрацію місця проживання. Заявники готують договори оренди або розписку власника про надання житла, та незважаючи на це, заявки відхиляють. Яке саме підтвердження мають надати заявники?

Відповідно до чинного законодавства кожен іноземець зобов’язаний повідомити у відповідне відділення ОАМП [відділення міграційної поліції МВС Чехії – ред.] про своє місце проживання (протягом 3 [робочих – ред.] днів з дня зміни). Те ж саме стосується і осіб, яким надано тимчасовий захист.

Центр зайнятості ЧР, відповідно до норм законодавства, перевіряє місце проживання заявника на отримання гуманітарної допомоги, і якщо воно не відповідає вказаному у заявці, то перевіряє актуальність зазначених даних.

Також, якщо заявник на отримання гуманітарної допомоги вказав у заяві, що має обов’язок оплачувати вартість житла, Центр зайнятості ЧР має право вимагати від заявника довести цей факт.

Для визначення вартості житла відповідними підставами є:

  • Декларація про проживання,
  • Довідка про проживання [видана установою- ред.],
  • Договір оренди або інший правовий документ, підтверджуючий право на користування квартирою,
  • Виписка з банківського рахунку, достатньо також надати до перегляду банківський рахунок у мобільному додатку.

Діти

Чи є гуманітарна допомога обов’язковою для дітей до 18 років? Або це вирішується на розсуд працівників Центру зайнятості у конкретному випадку? За яких умов можуть відмовити у виплаті гуманітарної допомоги на дитину? Вік заявника жодним чином не впливає на право на отримання гуманітарної допомоги.

Право на отримання гуманітарної допомоги залежить від того:

  • чи має заявник наданий тимчасовий захист;
  • чи його дохід, соціальне та майнове становище дозволяє йому забезпечити основні життєві потреби.

Єдине, на що впливає вік заявника – це розмір гуманітарної допомоги. З 2-го по 6-й місяць виплата на одну особу становить 5000 крон на місяць. З 7-го місяця частка залежить від віку: для людини у віці 0-18 років виплата становить 3 320 крон, у віці 18 років і більше – 4 620 крон.

Дохід

При якому доході людина втратить право на отримання гуманітарної допомоги?

Центр зайнятості ЧР (“уряд праці”) при розгляді заяви на отримання гуманітарної допомоги враховує, відповідно до чинного законодавства, не тільки соціальне і майнове становище заявника, але і його доходи. Якщо людина з тимчасовим захистом у змозі самостійно забезпечити своє харчування, засоби гігієни та житло, то вона не матиме права на отримання гуманітарної допомоги.

Центр зайнятості не може констатувати, при якій сумі доходів заявник не матиме права на виплату гуманітарної допомоги. Усі вищезазначені факти розглядаються індивідуально: тобто кількість осіб у сім’ї, доходи, соціальна та майнова ситуація в сім’ї.

Як Центр зайнятості перевіряє розмір доходу людини? Які документи для цього потрібно надати?

Заяву на отримання гуманітарної допомоги можна подавати онлайн у веб-додатку. Там заявник вказує рівень своїх доходів та витрат за даний місяць. Тобто, доходів, які стосуються всіх членів родини, вказаних у заяві. Це, перш за все, доходи з працевлаштування за трудовим договором, за угодою про виконання робіт або про трудову діяльність, а також з самостійної підприємницької діяльності.

До доходів не зараховується гуманітарна допомога чи виплачена негайна фінансова допомога.

Людина також зазначає, чи має вона забезпечене безкоштовне харчування і проживання. Усе це враховується Центром зайнятості при розгляді заявки на отримання гуманітарної допомоги.

Якщо Центр зайнятості захоче перевірити факти, що стосуються права на отримання гуманітарної допомоги, відповідними документами для зʼясування рівню прибутку можуть бути:

  • Декларація про доходи,
  • Розрахунковий/зарплатний квиток,
  • Виписка з банківського рахунку, достатньо також надати до перегляду банківський рахунок у мобільному додатку.
699
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...